• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WPL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WPL. Jeżeli chcesz otworzyć plik WPL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WPL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Media Player Playlist Format Microsoft

Co to jest plik WPL?

Lista odtwarzania utworów lub filmów, które mogą być odtwarzane przez program Windows Media Player. Może być używany do tworzenia dynamicznych list odtwarzania. Zapisuje listę referencji do rzeczywistych plików, ale nie samych plików. Napisany w formacie WPL 1.0, który jest rozszerzony z formatu XML. Może być używany w programie Windows Media Player 9 lub nowszym.

Jak otworzyć plik WPL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WPL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WPL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WPL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WPL

Inne problemy z plikiem WPL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WPL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WPL:

  • plik WPL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WPL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WPL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik