• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WPB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WPB. Jeżeli chcesz otworzyć plik WPB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WPB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Phone Device Manager Backup Format Microsoft

Co to jest plik WPB?

Plik kopii zapasowej utworzony za pomocą Menedżera urządzeń systemu Windows Phone, programu innej firmy do zarządzania urządzeniami z systemem Windows Phone. Mogą zawierać aplikacje, kontakty, wiadomości i inne informacje o telefonie. Służy do przywracania danych urządzenia.

Menedżer urządzeń Windows Phone wymaga zainstalowania Zune i Windows Phone SDK. Zune to aplikacja multimedialna Microsoft dla systemu Windows.

Jak otworzyć plik WPB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WPB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WPB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WPB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WPB

Inne problemy z plikiem WPB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WPB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WPB:

  • plik WPB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WPB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WPB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik