• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WOFF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WOFF. Jeżeli chcesz otworzyć plik WOFF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WOFF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Web Open Font Format Package Format WebFonts Working Group

Co to jest plik WOFF?

Plik WOFF to plik czcionek internetowych utworzony w formacie WOFF (format Web Open Font Format), otwartego formatu służącego do dostarczania czcionek w sieci w locie. Jest on zapisywany jako skompresowany kontener i obsługuje czcionki TrueType (.TTF) i OpenType (.OTF), a także obsługuje informacje licencjonowania czcionek.

Pliki WOFF umożliwiają programistom WWW używać czcionek niestandardowych, a nie standardowych czcionek internetowych. Wiele przeglądarek obsługuje format WOFF, ale większość z nich nie obsługuje plików WOFF do ostatnich wersji. Pliki WOFF są określane w plikach CSS przy użyciu reguły @ font-face. Pliki WOFF zostały zastąpione plikami .WOFF2, które są zapisywane w formacie WOFF 2.0, które charakteryzują się ulepszoną kompresją.

FontForge umożliwia tworzenie plików czcionek OTF i TTF z pliku WOFF.

Jak otworzyć plik WOFF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WOFF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WOFF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WOFF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WOFF

Inne problemy z plikiem WOFF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WOFF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WOFF:

  • plik WOFF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WOFF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WOFF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik