• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WLD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WLD. Jeżeli chcesz otworzyć plik WLD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WLD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ArcView CAD Datasets World Format ESRI

Co to jest plik WLD?

Plik GIS utworzony w formacie ESRI World (WLD), czyli formacie tekstowym ASCII, który określa informacje o współrzędnych obrazu rastrowego. Służy do przechowywania sześciu wierszy danych i obejmuje wielkość piksela, rotację i współrzędne.

Dzięki znajomości rozmiaru piksela, współrzędnej lewego górnego lewego piksela i informacji o rotacji obrazu rastrowego, położenie zdjęcia lotniczego można umieścić dokładnie na mapie.

Jak otworzyć plik WLD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WLD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WLD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WLD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WLD

Inne problemy z plikiem WLD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WLD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WLD:

  • plik WLD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WLD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WLD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik