• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WIC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WIC. Jeżeli chcesz otworzyć plik WIC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WIC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
J Wavelet Image Codec Image Format N/A

Co to jest plik WIC?

Obraz utworzony za pomocą algorytmu kompresji w formacie Wavelet. Mogą być otwierane i konwertowane na bardziej popularne formaty obrazów rastrowych przy użyciu XnView, mimo że rozszerzenie pliku jest bardzo rzadkie.

Jak otworzyć plik WIC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WIC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WIC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WIC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WIC

Inne problemy z plikiem WIC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WIC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WIC:

  • plik WIC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WIC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WIC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik