• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WGZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WGZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik WGZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WGZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
S60 Web Runtime Widget Package Format Nokia

Co to jest plik WGZ?

Skompresowane archiwum zawierające widget lub mały program dla telefonów z technologią Nokia S60. Mogą zawierać pliki HTML, CSS i JavaScript. Działa poprzez oprogramowanie Web Runtime (WRT) dołączone do telefonów S60.

S60 Web Runtime to lekki framework aplikacji, który umożliwia łatwe tworzenie mobilnych aplikacji sieciowych.

Ponieważ pliki WGZ są kompresowane przy użyciu kompresji ZIP, można je rozszerzyć za pomocą narzędzia do dekompresji .ZIP.

Jak otworzyć plik WGZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WGZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WGZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WGZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WGZ

Inne problemy z plikiem WGZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WGZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WGZ:

  • plik WGZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WGZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WGZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik