• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WGT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WGT. Jeżeli chcesz otworzyć plik WGT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WGT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Opera Widgets Format Opera Software

Co to jest plik WGT?

Widżet, który służy jako mała aplikacja internetowa dla przeglądarki Opera Web. Zapisano jako skompresowane archiwum zawierające plik konfiguracyjny widżetu, dokument indeksowy, obrazy, pliki JavaScript i arkusze stylów. Może być zainstalowany bezpośrednio lub za pomocą opcji "Dodaj widżet" w menu Opera Widget.

Pliki Widget są tworzone przez "zip" zawartości widgetu, a następnie zmieniając rozszerzenie pliku .ZIP na ".Wgt".

Jak otworzyć plik WGT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WGT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WGT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WGT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WGT

Inne problemy z plikiem WGT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WGT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WGT:

  • plik WGT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WGT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WGT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik