• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WGF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WGF. Jeżeli chcesz otworzyć plik WGF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WGF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Widelands Game Format The Widelands Development Team

Co to jest plik WGF?

Zapisana gra stworzona przez Widelands, grę strategiczną o otwartym kodzie źródłowym, w której gracze budują osady i walczą z innymi plemionami. Zawiera początkowy zapisany stan gry. Służy do rejestrowania warunków początkowych w grze.

Po rozpoczęciu rozgrywki pliki WGF są zapisywane wraz z odpowiednim plikiem .WRPL, który rejestruje wszystkie polecenia odtwarzacza od stanu początkowego. Pliki WGF można także zobaczyć przy użyciu wielu rozszerzeń plików .WRPL.WGF.

Jak otworzyć plik WGF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WGF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WGF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WGF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WGF

Inne problemy z plikiem WGF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WGF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WGF:

  • plik WGF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WGF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WGF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik