• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WFC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WFC. Jeżeli chcesz otworzyć plik WFC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WFC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Wireless Network Settings Format Microsoft

Co to jest plik WFC?

Plik używany przez program Windows Connect Now, który pomaga urządzeniom sieciowym połączyć się z sieciami bezprzewodowymi. Zawiera ustawienia sieci bezprzewodowej w formacie XML, takie jak identyfikator SSID i metoda szyfrowania. Służy do konfigurowania i uruchamiania bezprzewodowych urządzeń sieciowych.

Pliki WFC można tworzyć przy użyciu Kreatora konfiguracji sieci bezprzewodowej w systemie Windows Connect Now. Wspólnym plikiem WFC jest Wsetting.Wfc .

Jak otworzyć plik WFC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WFC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WFC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WFC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WFC

Inne problemy z plikiem WFC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WFC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WFC:

  • plik WFC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WFC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WFC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik