• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WEBSITE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WEBSITE. Jeżeli chcesz otworzyć plik WEBSITE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WEBSITE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Internet Explorer 9 Pinned Site Shortcut Format Microsoft

Co to jest plik WEBSITE?

Plik WEBSITE to przypięty skrót do witryny utworzony przez przeglądarkę Internet Explorer (IE), przeglądarkę internetową dla systemu Windows. Zawiera adres URL (adres URL) i plik ikonki, który odwołuje się do witryny internetowej favicon.Ico i jest używany jako wyświetlana ikona skrótu. Pliki programu WEBSITE służą do zapisywania i otwierania zakładek i ulubionych.

Aby utworzyć plik WEBSITE w usłudze IE, kliknij i przeciągnij adres URL na pasku adresu lub na "favicon" witryny na pulpicie. Możesz także przeciągnąć witrynę internetową do obszaru szybkiego uruchamiania w systemie Windows Vista lub paska zadań w systemie Windows 7 i Windows 8. W ten sposób można uzyskać szybki dostęp do ulubionych witryn internetowych.

Pliki programu WEBSITE zostały wprowadzone w wersji 9 programu Internet Explorer i nie są rozpoznawane przez komputery z systemem Windows przy użyciu programu Internet Explorer 8 (IE8) lub starszego. Poprzednie wersje plików .URL utworzonych przez program Internet Explorer po przeciągnięciu adresu URL paska adresu lub favicon na pulpit. Różnica między tymi dwoma plikami polega na tym, że pliki WEBSITE zawierają klucz API. Nadal można tworzyć pliki URL w wersji 9 lub nowszej w IE, trzymając klawisz SHIFT przed przeciągnięciem favicon z paska adresu na pulpit.

Aby otworzyć lokalizację internetową pliku WEBSITE w innej przeglądarce, otwórz plik z edytorem tekstowym, na przykład Microsoft Notepad. Ponieważ pliki WEBSITE są zapisywane w zwykłym tekście, można je nawigować za pomocą edytora tekstu, aż do zlokalizowania właściwości "URL". Skopiuj URL, a następnie wklej go na pasek adresu innej przeglądarki sieciowej, na przykład Google Chrome.

System Windows nie wyświetla rozszerzenia pliku ".Website" dla przypiętego skrótu witryny. Aby wyświetlić rozszerzenie, otwórz okno właściwości plików, klikając prawym przyciskiem myszy plik WEBSITE i wybierając "Właściwości" z listy rozwijanej.

Jak otworzyć plik WEBSITE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WEBSITE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WEBSITE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WEBSITE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WEBSITE

Inne problemy z plikiem WEBSITE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WEBSITE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WEBSITE:

  • plik WEBSITE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WEBSITE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WEBSITE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik