• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WEBPNP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WEBPNP. Jeżeli chcesz otworzyć plik WEBPNP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WEBPNP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Web Point And Print Format Microsoft

Co to jest plik WEBPNP?

Plik pakietu sterownika drukarki używany przez system Microsoft Windows. Zapisano w formacie .CAB i zawiera pakiet instalacyjny sterownika drukarki. Służy do dystrybucji sterowników drukarek dostarczonych z witryn sieci Web lub sieci klienckich.

Pliki WEBPNP są często rozpowszechniane przy użyciu protokołu Web-Point-and-Print ([MS-WPRN]), który definiuje metodę pobierania sterowników drukowania, gdy użytkownik kliknie link internetowy (żądanie HTTP) lub gdy program klienta składa wniosek o kierowcę. Witryna znajdzie odpowiedni sterownik, a następnie zwraca plik WEBPNP do wnioskodawcy. Po pobraniu plik można otworzyć, aby zainstalować sterowniki drukarki.

Pliki WEBPNP mogą zawierać następujące elementy: Sterownik drukarki i pliki instalacyjne Plik konfiguracyjny .INF dla instalacji. Plik BIN określający parametry potrzebne do uzyskania dostępu do danych konfiguracyjnych drukarki. Plik DAT zawierający inne pliki konfiguracyjne WEBPNP są wykonywane przez Program Windows wpnpinst.Exe, który znajduje się w katalogu WindowsSystem32.

Jak otworzyć plik WEBPNP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WEBPNP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WEBPNP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WEBPNP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WEBPNP

Inne problemy z plikiem WEBPNP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WEBPNP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WEBPNP:

  • plik WEBPNP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WEBPNP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WEBPNP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik