• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WEBLOC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WEBLOC. Jeżeli chcesz otworzyć plik WEBLOC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WEBLOC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple Mac OS X Finder Internet URL Apple

Co to jest plik WEBLOC?

Plik WEBLOC to skrót do witryny dla systemu Mac OS X, zazwyczaj generowany przez przeglądarkę internetową Safari. Zawiera adres URL strony internetowej i jest tworzony przez przeciągnięcie ikony witryny obok pola adresu na pulpit lub inny folder na dysku twardym. Pliki WEBLOC są podobne do plików .URL utworzonych przez inne programy.

Pliki WEBLOC są zazwyczaj tworzone za pomocą przeglądarki Safari, ale mogą być otwierane przez inne przeglądarki takie jak Chrome, Firefox i Opera. W większości przeglądarek można po prostu przeciągnąć i upuścić plik w otwartym oknie przeglądarki.

Pliki WEBLOC nie są obsługiwane przez wersję Safari systemu Windows, która została przerwana w 2012 r. Można jednak otworzyć pliki WEBLOC w systemie Windows z WeblocOpener. Kiedy plik WEBLOC zostanie skopiowany do komputera z systemem Windows, może wyświetlić dwa pliki: [nazwa_pliku] .Webloc i [nazwa_pliku] ._ webloc. Oba pliki można otwierać w edytorze tekstowym, który ujawnia adres URL zawarty w pliku.

Jak otworzyć plik WEBLOC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WEBLOC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WEBLOC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WEBLOC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WEBLOC

Inne problemy z plikiem WEBLOC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WEBLOC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WEBLOC:

  • plik WEBLOC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WEBLOC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WEBLOC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik