• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WCZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WCZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik WCZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WCZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Chameleon Clock Wallpaper Format Softshape Development

Co to jest plik WCZ?

Plik używany przez Chameleon Clock, program do dostosowywania tapet systemu Windows. Zawiera obraz tła, podgląd obrazów i kilka innych obrazów zawierających grafikę do wyświetlania aktualnego czasu. Służy do synchronizacji grafiki tapetowej z czasem zegara systemowego. Przechowywane przy użyciu kompresji Zip.

Pliki WCZ zawierają pliki .JPG i .PNG. Tło i podglądy muszą być zapisywane jako pliki JPG. Pliki obrazów dziennych muszą być zapisywane w formacie PNG i używać konwencji nazewnictwa monthX.Png, dayX.Png, hourX.Png i minutesX.Png, gdzie X to 0-12 miesięcy, 1-31 dni , 0-23 godziny i 0-59 minut. Pliki WCZ mogą zawierać także wersje z Księżyca, AM / PM i grafiki zodiaku.

Tapety z zegarem Chameleon Clock mogą zawierać się w przedziale od 800x600 pikseli do 2560x1600 pikseli.

Jak otworzyć plik WCZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WCZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WCZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WCZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WCZ

Inne problemy z plikiem WCZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WCZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WCZ:

  • plik WCZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WCZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WCZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik