• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WCP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WCP. Jeżeli chcesz otworzyć plik WCP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WCP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
WinDVD Creator Project Format Corel

Co to jest plik WCP?

Zawiera informacje o projekcie DVD na płycie DVD utworzonej za pomocą programu InterVideo WinDVD Creator. Zapewnia informacje o konfiguracji projektu i odniesienia do klipów wideo używanych przez projekt DVD.

Projekty WinDVD Creator mogą być eksportowane do odtwarzacza iPod, Sony PSP lub kamery DV. Mogą być także nagrane na płyty VCD, SVCD, DVD, DVD Dual Layer lub na płycie DVD +/- VR.

Jak otworzyć plik WCP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WCP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WCP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WCP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WCP

Inne problemy z plikiem WCP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WCP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WCP:

  • plik WCP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WCP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WCP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik