• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WBCAT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WBCAT. Jeżeli chcesz otworzyć plik WBCAT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WBCAT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Backup Information Format Microsoft

Co to jest plik WBCAT?

Plik informacji kopii zapasowej utworzony przez aplikację Kopia zapasowa i przywracanie systemu Windows. Przechowuje katalog plików utworzonych do tworzenia kopii zapasowych. Utworzone z kilkoma plikami ZIP, które zawierają system i pliki użytkowników do tworzenia kopii zapasowych.

Po otwarciu pliku WBCAT aplikacja Kopia zapasowa i przywracanie systemu Windows korzysta z katalogu do przywracania kopii zapasowych plików do odpowiednich lokalizacji. Pliki WBCAT są zapisywane w katalogu Katalogów nośnika kopii zapasowych i mają nazwę GlobalCatalogs.Wbcat.

Jak otworzyć plik WBCAT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WBCAT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WBCAT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WBCAT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WBCAT

Inne problemy z plikiem WBCAT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WBCAT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WBCAT:

  • plik WBCAT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WBCAT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WBCAT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik