• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WAR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WAR. Jeżeli chcesz otworzyć plik WAR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WAR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Java Web Archive Format Oracle

Co to jest plik WAR?

Pakiet kompresowany zawierający składniki sieci Web i aplikacje Java działające na serwerze sieci Web. Sformatowany w taki sam sposób jak plik .JAR, ale zawiera dodatkowe informacje, które informują serwer aplikacji, który ma uruchomić klasę serwletu Java.

Pliki WAR mogą zawierać klasy narzędzi serwera (takie jak fasola bazy danych i wózki sklepowe), statyczne zasoby internetowe (HTML, obrazy i pliki dźwiękowe), a także klasy po stronie klienta (aplety i klasy narzędziowe). Mogą być uruchamiane na serwerze sieci Web przy użyciu programu wspierającego, takiego jak Tomcat Web Application Manager w Apache.

Ponieważ pliki WAR są zapisywane w formacie archiwum, zawartość pliku WAR może zostać wyodrębniona przy użyciu narzędzia do dekompresji plików, takiego jak Stuffit Expander.

Jak otworzyć plik WAR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WAR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WAR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WAR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WAR

Inne problemy z plikiem WAR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WAR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WAR:

  • plik WAR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WAR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WAR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik