• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WAD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WAD. Jeżeli chcesz otworzyć plik WAD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WAD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Doom Wad Format id Software

Co to jest plik WAD?

Plik danych o grach używanych przez Doom i Doom II, jak również inne gry strzelane z pierwszej osobie, które używają oryginalnego silnika Doom. Zawiera dane takie jak sprite (grafika), informacje o poziomie i elementy. Służy do przechowywania oryginalnej zawartości gry oraz modyfikacji gier.

Format WAD został podzielony na dwie kategorie: 1) IWAD ("Internal WAD") i 2) PWAD ("Patch WAD"). Typ pliku IWAD jest używany do ładowania zawartości gry zasadniczej, a pliki PWAD są używane do dodawania danych opcjonalnych do gry.

Ze względu na popularność Doom i dostosowanie plików WAD, format WAD stał się jednym z bardziej powszechnie znanych i powszechnie używanych formatów plików gier. Gracze społeczności opracowali tysiące modów używając plików WAD dla Doom i innych gier. Jednak ponieważ Doom i Doom II zostały wydane w latach dziewięćdziesiątych, format nie jest tak powszechnie używany, jak kiedyś.

Oryginalny format WAD, zwany WAD1, przekształcił się w kolejne formaty, które obejmują WAD2 i WAD3. Te wersje zostały zredukowane do zakresu, aby obejmować tylko teksturę gry i były używane w Quake i Half-Life. Pliki tekstur Quake WAD mogą być edytowane przy użyciu takich programów jak Wally.

Jak otworzyć plik WAD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WAD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WAD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WAD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WAD

Inne problemy z plikiem WAD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WAD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WAD:

  • plik WAD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WAD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WAD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik