• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VSTM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VSTM. Jeżeli chcesz otworzyć plik VSTM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VSTM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visio 2013 Macro-enabled Template Format Microsoft

Co to jest plik VSTM?

Szablon rysowania utworzony przez program Visio, program służący do tworzenia schematów biznesowych. Zawiera szablon rysunku i makra, które są zapisywane w kodzie źródłowym VBA (Visual Basic for Applications).

Szablony obsługujące makra różnią się od rysunków .VSTX, które nie pozwalają na uruchamianie makr.

Jak otworzyć plik VSTM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VSTM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VSTM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VSTM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VSTM

Inne problemy z plikiem VSTM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VSTM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VSTM:

  • plik VSTM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VSTM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VSTM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik