• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VSSM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VSSM. Jeżeli chcesz otworzyć plik VSSM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VSSM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visio 2013 Stencil Macro-enabled Format Microsoft

Co to jest plik VSSM?

Plik używany przez Visio, program służący do sporządzania diagramów biznesowych. Przechowuje kolekcję kształtów, które można wykorzystać do konstruowania diagramów. Służy do tego samego celu, co plik .VSSX, z wyjątkiem tego, że umożliwia to makra jako część pakietu.

Ponieważ szablony zawierają niestandardowe kształty, czasami ma również znaczenie makr, które pomagają sformatować i umieścić kształty w diagramie. W związku z tym organizacje mogą udostępniać pliki VSSM zamiast pliki VSSX podczas dystrybucji szablonów biznesowych.

Jak otworzyć plik VSSM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VSSM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VSSM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VSSM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VSSM

Inne problemy z plikiem VSSM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VSSM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VSSM:

  • plik VSSM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VSSM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VSSM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik