• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VSDX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VSDX. Jeżeli chcesz otworzyć plik VSDX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VSDX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visio 2013 Drawing Format Microsoft

Co to jest plik VSDX?

Plik VSDX jest rysunkiem zapisanym w formacie VSDX wprowadzonym w programie Visio 2013, programie służącym do rysowania i rysunków technicznych. Przechowuje kształty, linie, tekst i inne obiekty rozmieszczone na płótnie w formacie swobodnym. Pliki VSDX są używane do zapisywania schematów blokowych, diagramów procesów, wykresów organizacyjnych i innych typów rysunków.

Format VSDX zastępuje starszy format binarny .VSD i format XML .DVDX używany przez Visio 2010 i starsze. Format VSDX korzysta z OPC, opartego na XML i używa pojemnika .ZIP do pakowania całej zawartości rysunku. Jeśli nie masz programu, który obsługuje format VSDX, możesz nadal przeglądać zawartość pliku VSDX, zmieniając jego rozszerzenie na ".Zip" i rozpakuj plik. Pliki VSDX można sklasyfikować jako "archiwa" lub "pakiety". Zawierają one "dokumenty" części, zawierające zawartość i metadane pliku VSDX oraz części "relacji", w tym obrazy i pliki tekstowe.

Program Microsoft Visio jest używany głównie do tworzenia schematów i zapisywania ich w pliku VSDX. Niektóre inne pliki używane przez Visio zawierają plik .VSDM do przechowywania rysunków z włączoną funkcją makro, pliki .VSTX do przechowywania szablonów, plików .VSTM do przechowywania szablonów z włączoną funkcją makro, plików .VSSX do przechowywania szablonów i plików .VSSM do przechowywania makr. włączone szablony.

Jak otworzyć plik VSDX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VSDX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VSDX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VSDX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VSDX

Inne problemy z plikiem VSDX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VSDX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VSDX:

  • plik VSDX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VSDX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VSDX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku VSDX
VSDX do VSD