• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VSDM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VSDM. Jeżeli chcesz otworzyć plik VSDM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VSDM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visio 2013 Macro-enabled Drawing Format Microsoft

Co to jest plik VSDM?

Rysunek z obsługą makr utworzony przy użyciu programu Visio, programu rysowania technicznego. Służy do tego samego celu, co plik .VSDX, z wyjątkiem tego, że makra programu VBA (Visual Basic for Applications) są przechowywane i uruchamiane podczas otwierania rysunku.

Makra Visio służą do automatyzacji powtarzających się zadań rysowania, takich jak ustawianie rozmiaru i położenia kształtu lub opcji formatowania stron formatowania. Mogą być zapisywane od podstaw za pomocą kodu źródłowego VBA lub nagrywane jako seria akcji użytkownika (narzędzia & rarr Makros & rarr.

Format VSDM oraz format VSDX zostały wprowadzone w programie Visio 2013. Poprzednie wersje używanego oprogramowania .VSD i .VDX dla rysunków.

Jak otworzyć plik VSDM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VSDM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VSDM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VSDM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VSDM

Inne problemy z plikiem VSDM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VSDM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VSDM:

  • plik VSDM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VSDM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VSDM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik