• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VSD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VSD. Jeżeli chcesz otworzyć plik VSD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VSD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visio Diagram Document Format Microsoft

Co to jest plik VSD?

Plik VSD to projekt rysunkowy zapisany przez Visio, program służący do tworzenia diagramów biznesowych. Może zawierać obiekty wizualne, przepływ informacji, tekst i inne dane. Pliki VSD mogą również przechowywać informacje o połączeniach importowanych źródeł danych.

Rysunki Visio umożliwiają użytkownikom wizualizowanie i przekazywanie złożonych informacji. Mogą być wykorzystywane do tworzenia schematów blokowych, diagramów pracy, wykresów organizacyjnych, diagramów oprogramowania, diagramów sieci i modeli baz danych.

Pliki VSD można przeglądać za pomocą programu Microsoft Visio Viewer (vviewer.Exe).

Format VSD został zastąpiony formatem .VSDX w programie Visio 2013.

Jak otworzyć plik VSD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VSD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VSD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VSD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VSD

Inne problemy z plikiem VSD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VSD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VSD:

  • plik VSD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VSD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VSD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku VSD
VSD do BMP