• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VSCH

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VSCH. Jeżeli chcesz otworzyć plik VSCH, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VSCH

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Credential Manager Schema Format Microsoft

Co to jest plik VSCH?

Plik utworzony przez system Windows Vault (zwany także Credential Manager), program dostępny w systemie Windows 7, który umożliwia użytkownikom bezpieczne przechowywanie informacji osobistych, takich jak nazwy użytkowników i hasła. Zawiera schemat lub opis danych dla danych przechowywanych w skarbcu.

Pliki VSCH są zazwyczaj umieszczone w następującym katalogu:

C: ProgramDataMicrosoftVault

System Windows Vault może również utworzyć dwa inne pliki z rozszerzeniami .VPOL i .VCRD podczas tworzenia skarbca użytkownika.

Dostęp do systemu Windows Vault można uzyskać za pośrednictwem menedżera poświadczeń, otwierając panel sterowania, wybierając Konta użytkowników i bezpieczeństwo rodzinne, a następnie wybierając Menedżer ważności.

Jak otworzyć plik VSCH?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VSCH jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VSCH z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VSCH którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VSCH

Inne problemy z plikiem VSCH

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VSCH nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VSCH:

  • plik VSCH którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VSCH z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VSCH nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik