• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VPOL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VPOL. Jeżeli chcesz otworzyć plik VPOL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VPOL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Credential Manager Policy Format Microsoft

Co to jest plik VPOL?

Plik utworzony przez system Windows Vault (zwany również Menedżerem poświadczeń), program dostępny w systemie Windows 7, który umożliwia użytkownikom systemu Windows bezpieczne przechowywanie informacji osobistych, takich jak nazwy użytkowników i hasła. Przechowuje zestaw kluczy szyfrujących używanych do ochrony informacji użytkownika.

Pliki VPOL oraz inne pliki systemu Windows Vault (.VSCH i .VCRD) znajdują się w następującym katalogu:

C: ProgramDataMicrosoftVault

Dostęp do systemu Windows Vault można uzyskać w interfejsie Menedżera raportów, otwierając Panel sterowania, wybierając Konta użytkowników i Bezpieczeństwo rodzinne, a następnie wybierając Menedżer ważności.

Policy.Vpol - nazwa pliku VPOL dla systemu Windows Vault.

Jak otworzyć plik VPOL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VPOL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VPOL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VPOL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VPOL

Inne problemy z plikiem VPOL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VPOL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VPOL:

  • plik VPOL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VPOL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VPOL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik