• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VPK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VPK. Jeżeli chcesz otworzyć plik VPK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VPK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Steam NCF Valve Pak Archive Format Valve

Co to jest plik VPK?

Plik VPK jest plikiem Valve Pak używanym przez niektóre gry opracowane przez Source Engine, w tym Half-Life, Left 4 Dead, DOTA 2 i Portal 2. Może to być katalog główny dla zbioru plików VPK lub może być jednym z surowych plików danych VPK. Pliki VPK są używane do przechowywania map, modeli, materiałów, scen choreograficznych i innych oryginalnych treści gry, ale mogą być również wykorzystane do tworzenia modów gry.

Pliki VPK są zapisywane jako część pakietu VPK. Każdy pakiet VPK zawiera główny plik VPK o nazwie archive_dir.Vpk (gdzie "archiwum" to nazwa pakietu VPK) oraz pliki archiwalne VPK o nazwie archive_0.Vpk, archive_1.Vpk, etc.

Możesz tworzyć pliki VPK za pomocą narzędzia wiersza polecenia vpk.Exe znajdującego się w katalogu gry. Aby zapewnić zgodność, należy użyć narzędzia vpk.Exe znajdującego się w katalogu gry utworzonej dla pliku VPK. W systemie Windows narzędzie vpk.Exe najprawdopodobniej znajdzie się w następującym katalogu: C: Pliki programu (x86) SteamAppscommon [tytuł gry] w

Format VPK jest następcą formatu .GCF.

Jak otworzyć plik VPK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VPK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VPK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VPK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VPK

Inne problemy z plikiem VPK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VPK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VPK:

  • plik VPK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VPK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VPK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik