• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VP. Jeżeli chcesz otworzyć plik VP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Ventura Publisher Publication Format Corel

Co to jest plik VP?

Plik utworzony przez Corel Ventura, profesjonalną aplikację układu strony. Przechowuje publikację cyfrową, która może zawierać tekstową, rastrową i grafiki wektorowej oraz informacje o formatowaniu strony. Służy do przechowywania publikacji i publikacji na nośniki cyfrowe lub drukowane.

Publikacje utworzone w programie Ventura są automatycznie oparte na szablonie publikacji, który jest przechowywany w pliku Default.Vp. Ten szablon zawiera domyślny układ rozdziałów, ramek, obiektów graficznych i arkuszy stylów nowej publikacji.

Corel Ventura nie jest już rozwijany.

Jak otworzyć plik VP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VP

Inne problemy z plikiem VP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VP:

  • plik VP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić