• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VMX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VMX. Jeżeli chcesz otworzyć plik VMX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VMX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
VMware Configuration Format VMware

Co to jest plik VMX?

Plik konfiguracyjny używany przez oprogramowanie do wirtualizacji VMware, takie jak VMware Workstation i VMware Fusion. Zapisuje ustawienia maszyny wirtualnej utworzonej za pomocą Kreatora nowego maszyny wirtualnej. Zawiera ustawienia limitów pamięci, dysku twardego i procesora. Umożliwia uruchomienie maszyny wirtualnej w programie.

Pliki VMX są zapisywane w formacie zwykłego tekstu i zawierają listę ustawień w postaci właściwości = wartość. Na przykład ustawienie limitu pamięci może być memsize = "512", co oznacza, że ​​512 MB pamięci RAM to maksymalna pamięć dla maszyny wirtualnej.

Pliki VMX zapisane dla VMware Fusion są zazwyczaj przechowywane w pakiecie .VMWAREVM.

Jeśli maszyna wirtualna została utworzona przy użyciu starszej wersji VMware Workstation, plik konfiguracyjny może używać rozszerzenia .CFG.

Jak otworzyć plik VMX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VMX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VMX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VMX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VMX

Inne problemy z plikiem VMX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VMX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VMX:

  • plik VMX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VMX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VMX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku VMX
VMX do PVM