• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VMDK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VMDK. Jeżeli chcesz otworzyć plik VMDK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VMDK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
VMware Virtual Disk Format VMware

Co to jest plik VMDK?

Dysk wirtualny przechowujący zawartość dysku twardego maszyny wirtualnej VMware. Można uzyskać dostęp jako fizyczny dysk twardy z oprogramowaniem VMware. Zazwyczaj nazwany " [vmname] .Vmdk ". może być ustawiony na określony rozmiar lub skonfigurowany tak, aby rosnąć w miarę upływu czasu za pomocą Virtual Disk Manager firmy VMware.

Inne pliki składające się na dysk wirtualny mogą zawierać: [vmname] -s [###]. Vmdk - do dzielenia plików wirtualnych dysków. [vmname] -f [###] Vmdk - dla plików podzielonych z wcześniej określoną lokalizacją dysku. [diskname] - [###]. Vmdk - zapisuje zmiany dokonane na dysku wirtualnym. Wcześniejsze wersje oprogramowania VMware używały rozszerzenia .DSK dla wirtualnych plików dyskowych.

Pliki VMDK są używane przez oprogramowanie VMware, ale można je również zamontować jako dysk wirtualny przy użyciu programu WinMount. Po zainstalowaniu pliku VMDK w WinMount użytkownicy mogą usuwać, kopiować i modyfikować pliki na dysku wirtualnym.

Jak otworzyć plik VMDK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VMDK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VMDK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VMDK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VMDK

Inne problemy z plikiem VMDK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VMDK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VMDK:

  • plik VMDK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VMDK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VMDK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku VMDK
VMDK do OVAVMDK do OVFVMDK do PVMVMDK do VDIVMDK do VHD