• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VMCX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VMCX. Jeżeli chcesz otworzyć plik VMCX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VMCX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Virtual PC Virtual Machine Shell Information Format Microsoft

Co to jest plik VMCX?

Plik skrótu maszyny wirtualnej (Virtual Machine) używany przez system Windows Virtual PC, program emulacji używany do uruchamiania różnych wersji systemu Windows. Zapisano w formacie XML i zawiera parametry konfiguracji VM, takie jak nazwa VM, do której należy plik .VMC i pliki dysków twardych .VHD.

Pliki VMCX służą do tego samego celu co pliki VMC. Pliki VMCX są jednak używane przez Eksploratora Windows, aby dostarczyć informacje o VM w oknie Eksploratora. Dodatkowo system Windows Virtual PC umieszcza pliki VMCX w katalogu [maszyn wirtualnych] użytkownika, podczas gdy pliki VMC są umieszczane w katalogu AppData użytkownika [użytkownika] użytkownika.

Windows Virtual PC jest dostępny tylko w wersjach dla systemu Windows 7 Professional i Ultimate.

Jak otworzyć plik VMCX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VMCX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VMCX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VMCX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VMCX

Inne problemy z plikiem VMCX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VMCX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VMCX:

  • plik VMCX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VMCX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VMCX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik