• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VMC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VMC. Jeżeli chcesz otworzyć plik VMC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VMC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Virtual PC Settings Format Microsoft

Co to jest plik VMC?

Plik konfiguracyjny używany przez Windows Virtual PC, składnik systemu Windows 7, który umożliwia użytkownikom emulację różnych wersji systemu Windows jako maszyny wirtualne. Zapisano w formacie XML i zawiera parametry opisujące maszynę wirtualną. Po otwarciu określonej maszyny wirtualnej.

Pliki VMC zawierają takie ustawienia, jak nazwa maszyny wirtualnej, przydzielona pamięć, pliki dysku twardego (pliki .VHD), bieżący plik stanu VM (plik .VSV), plik dysku cofania (plik .VUD) oraz ustawienia sieciowe. Nie zapisują aktualnych danych użytkownika VM i poziomu systemu. Zamiast tego dane są przechowywane na wirtualnym dysku twardym (pliki VDH) i migawki VM (pliki VSV).

Windows Virtual PC jest następcą Microsoft Virtual PC 2007 i 2004. Jest dostępny tylko dla systemów Windows 7 Professional i Ultimate. Oprogramowanie jest często używane w "Windows XP Mode", czyli technologii umożliwiającej uruchomienie systemu Windows XP w systemie Windows 7.

Komputer wirtualny Windows tworzy także pliki skrótów do plików VMC, które korzystają z rozszerzenia .VMCX. Te pliki mogą być również używane do załadowania określonej maszyny wirtualnej.

Pliki VMC są również używane przez serwer wirtualny Microsoft.

Jak otworzyć plik VMC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VMC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VMC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VMC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VMC

Inne problemy z plikiem VMC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VMC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VMC:

  • plik VMC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VMC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VMC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku VMC
VMC do VMDK