• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VIM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VIM. Jeżeli chcesz otworzyć plik VIM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VIM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Vim Script Format N/A

Co to jest plik VIM?

Plik ustawień używany przez Vima, program do edycji tekstów często używany przez twórców kodu źródłowego. Często używany do zapisywania ustawień, takich jak reguły wyróżniania składni, dla edytora tekstu po jego otwarciu. Może być odwołany w pliku ustawień .VIMRC.

Nazwa ".Vim" jest również używana w katalogu ukrytym używanym przez Vima, ale nie jest to ten sam typ pliku.

Jak otworzyć plik VIM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VIM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VIM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VIM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VIM

Inne problemy z plikiem VIM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VIM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VIM:

  • plik VIM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VIM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VIM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik