• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VIC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VIC. Jeżeli chcesz otworzyć plik VIC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VIC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Vicar Graphics Format N/A

Co to jest plik VIC?

Obraz utworzony w formacie VICAR (Video Access Access and Retrieval), który został pierwotnie opracowany z myślą o danych z obrazami misji planetarnych. Zawiera nagłówek tekstu ASCII i jeden lub więcej obrazów zapisanych jako rekordy danych binarnych. Najczęściej znany z przechowywania przechwyconych obrazów z planetarnych systemów misyjnych.

Obrazy typu VICAR zostały zaprojektowane dla bezzałogowych statków kosmicznych "Jet Propulsion Laboratory" (JPL). Używano ich w latach 70. i 80. do następujących misji: Mariner 9 do Marsa, Mariner 10 do Merkurego i Wenus, Voyager do planet zewnętrznych.

Obrazy VICAR są również stosowane w zastosowaniach kartograficznych, biomedycznych, geologicznych i astronomicznych.

Jak otworzyć plik VIC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VIC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VIC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VIC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VIC

Inne problemy z plikiem VIC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VIC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VIC:

  • plik VIC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VIC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VIC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik