• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VDR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VDR. Jeżeli chcesz otworzyć plik VDR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VDR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
VirtualDub Frame Server File Format Avery Lee

Co to jest plik VDR?

Plik utworzony przez VirtualDub, program używany przede wszystkim do edytowania klipów filmowych .AVI w systemie Windows. Hostuje dane wideo klatka po klatce, które mogą być konwertowane i obsługiwane do programów używających określonych właściwości ustawionych w VirtualDub. Służy do dostarczania kompatybilnych formatów wideo do programów do edycji wideo.

VirtualDub Frameserver obsługuje pliki wideo VDR, które są otwierane w innym programie do edycji wideo, a następnie "serwowane" klatka po klatce. Pliki VDR wyglądają i działają tak samo jak zwykłe pliki wideo w systemie Windows, mimo że są przechowywane i konwertowane w tle przez VirtualDub.

Pliki VDR można także zobaczyć przy użyciu podwójnego rozszerzenia pliku ".Vdr.Avi", który może być używany do programów, które rozpoznają plik wideo AVI z kończącym rozszerzeniem ".Avi". VirtualDub udostępnia obsługę proxy, który rejestruje pliki VDR razem z plikami AVI w systemie Windows, ale może powodować nieprawidłowe działanie innych programów.

Jak otworzyć plik VDR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VDR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VDR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VDR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VDR

Inne problemy z plikiem VDR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VDR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VDR: