• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VDB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VDB. Jeżeli chcesz otworzyć plik VDB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VDB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Norton AntiVirus Update Format Symantec

Co to jest plik VDB?

Plik bazy danych wirusów używany przez program Symantec AntiVirus, program chroniący komputery firmy przed wirusami. Zawiera aktualizacje definicji wirusów. Służy do dystrybucji definicji wirusów z serwera antywirusowego do klientów po wykryciu nowych wirusów.

Pliki VDB są konwertowane z plików .XDB przed ich wysłaniem do klientów. Są one powszechnie rozpowszechniane w sieciach korporacyjnych.

Jak otworzyć plik VDB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VDB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VDB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VDB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VDB

Inne problemy z plikiem VDB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VDB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VDB:

  • plik VDB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VDB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VDB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik