• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VCF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VCF. Jeżeli chcesz otworzyć plik VCF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VCF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
VCard Format N/A

Co to jest plik VCF?

Plik VCF to standardowy format plików do przechowywania informacji kontaktowych dla osoby lub firmy. Zwykle zawiera imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail i inne informacje kontaktowe. Pliki VCF obsługują także niestandardowe pola, obrazy i inne typy mediów.

Pliki VCF są często używane do importowania i eksportowania kontaktów z książek adresowych. Mogą być dołączone do wiadomości e-mail, co zapewnia odbiorcy łatwy sposób importowania informacji kontaktowych nadawcy.

Użytkownicy systemu Windows Vista mogą otworzyć kartę vCard używając dołączonego programu Kontakty systemu Windows. Użytkownicy systemu Mac OS X mogą otworzyć kartę vCard z załączoną aplikacją Kontakty. Użytkownicy urządzeń iPod i iPhone mogą ładować karty vCard bezpośrednio do aplikacji Kontakty na urządzeniu.

Karty vCard są zapisywane w formacie tekstowym, co oznacza, że ​​można przeglądać zawartość w edytorze tekstowym. Mogą to jednak zawierać blok danych binarnych, często używany do przechowywania fotografii.

Jak otworzyć plik VCF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VCF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VCF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VCF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VCF

Inne problemy z plikiem VCF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VCF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VCF:

  • plik VCF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VCF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VCF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku VCF
VCF do CSVVCF do SPB