• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VBS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VBS. Jeżeli chcesz otworzyć plik VBS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VBS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Visual Basic Script Format Microsoft

Co to jest plik VBS?

Skrypt wirtualny podstawowy napisany w języku skryptowym języka VBScript. Zawiera kod, który może być wykonany w systemie Windows lub Internet Explorer za pośrednictwem hosta skryptowego systemu Windows (Wscript.Exe). Mogą też używać rozszerzenia pliku .VB.

Może zawierać wirusa - nie otwiera się, jeśli plik VBS jest nieznanym załącznikiem wiadomości e-mail.

Jak otworzyć plik VBS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VBS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VBS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VBS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VBS

Inne problemy z plikiem VBS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VBS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VBS:

  • plik VBS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VBS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VBS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik