• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VBP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VBP. Jeżeli chcesz otworzyć plik VBP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VBP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visual Basic Project Format Microsoft

Co to jest plik VBP?

Plik projektu utworzony przez program Visual Basic, narzędzie do projektowania oprogramowania dla systemu Windows. Zapisuje informacje o projekcie w formacie zwykłego tekstu. Zawiera odwołania do zasobów projektu, takich jak formularze (pliki .FRM), pliki kodu źródłowego (rozszerzenie .BAS) i moduły klasy (pliki .CLS). Może być wbudowany w plik wykonywalny programu Windows (.EXE).

Pliki VBP są używane ze starszym oprogramowaniem do projektowania Visual Basic, które zostało zastąpione przez Visual Basic.NET. VB.NET używa plików .VBPROJ do przechowywania projektów.

Program Visual Studio 2010 nie obsługuje już konwersji projektów VBP do nowszego formatu projektu Visual Basic.NET. Potrzebna jest wcześniejsza wersja programu Visual Studio do konwersji.

Jak otworzyć plik VBP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VBP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VBP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VBP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VBP

Inne problemy z plikiem VBP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VBP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VBP:

  • plik VBP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VBP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VBP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik