• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VBOX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VBOX. Jeżeli chcesz otworzyć plik VBOX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VBOX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
VirtualBox Settings Format Oracle

Co to jest plik VBOX?

Plik ustawień używany przez Oracle VM VirtualBox, program służący do uruchamiania wirtualnych systemów operacyjnych (OS). Zapisano w formacie XML i zawiera takie ustawienia, jak nazwa maszyny wirtualnej, typ systemu operacyjnego, pamięć systemowa. Używany do uruchomienia VM.

Domyślnie pliki VBOX są zapisywane w katalogu z obrazami dysku, do których się odnoszą (pliki .VDI). Przedrostek nazwy pliku VDI i VBOXT to nazwa VM ustawiona przez użytkownika podczas tworzenia VM (eG, Windows 7.Vbox i Windows 7.Vdi).

Rozszerzenie VBOX zostało wprowadzone w Oracle VM VirtualBox w wersji 4.0. Starsze wersje oprogramowania zostały zapisane w pliku o nazwie VirtualBox.Xml.

Jak otworzyć plik VBOX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VBOX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VBOX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VBOX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VBOX

Inne problemy z plikiem VBOX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VBOX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VBOX:

  • plik VBOX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VBOX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VBOX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik