• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku VBD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem VBD. Jeżeli chcesz otworzyć plik VBD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku VBD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visual Basic ActiveX Document Format Microsoft

Co to jest plik VBD?

Plik ActiveX, zwany także "Active Document", utworzony za pomocą Microsoft Visual Basic. Często są przechowywane na serwerach WWW i mogą być dostępne za pomocą przeglądarki sieci Web.

Pliki VBD mogą wymagać uruchomienia określonych składników ActiveX. Jeśli niezbędne pliki nie są zainstalowane, użytkownicy programu Internet Explorer zostaną skierowani na odpowiednią stronę pobierania w witrynie firmy Microsoft.

Jak otworzyć plik VBD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku VBD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi VBD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem VBD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik VBD

Inne problemy z plikiem VBD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem VBD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami VBD:

  • plik VBD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku VBD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik VBD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik