• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku UTZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem UTZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik UTZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku UTZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
UIQ Theme Package UIQ Technology

Co to jest plik UTZ?

Pakiet motywów wykorzystywany przez telefony komórkowe UIQ, w tym niektóre telefony stworzone przez firmę Sony Ericsson i firmę Motorola. Zawiera temat, w tym grafikę i dźwięki. Służy do zmiany wyglądu interfejsów telefonu komórkowego.

Pliki UTZ są przechowywane w formacie ZIP. Zawierają plik konfiguracyjny .XML o nazwie Theme.Xml oraz inne pliki, na przykład pliki .PNG i pliki audio .MP3, .MID i .M4A. Theme.Xml określa układ interfejsu użytkownika i właściwości odtwarzania dla pakietów tematycznych.

Format UTZ jest używany przez UIQ, program oparty na systemie operacyjnym Symbian OS, który steruje graficznym interfejsem użytkownika urządzeń przenośnych.

Jak otworzyć plik UTZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku UTZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi UTZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem UTZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik UTZ

Inne problemy z plikiem UTZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem UTZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami UTZ:

  • plik UTZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku UTZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik UTZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik