• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku UTW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem UTW. Jeżeli chcesz otworzyć plik UTW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku UTW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Unity Whirld Format Aubrey Falconer

Co to jest plik UTW?

Plik World utworzony w formacie Whirld Project, otwarty format plików utworzony dla gier opracowanych z silnikiem Unity. Zawiera świat 3D i powiązane zasoby gier. Różnice między standardowym formatem pakietu Unity, dzięki czemu inne narzędzia mogą tworzyć i edytować treść gry.

Pliki UTW można zapisywać i ładować do Jedności po dodaniu biblioteki Unity Whirld do oprogramowania. Podczas gdy niektóre pliki są obsługiwane w plikach UTW, niektóre inne mogą nie być, w tym siatki i tekstury.

Pierwszą grą opracowaną przy użyciu plików UTW była Mars Explorer, która od tamtej pory została zastąpiona przez Syn3h.

Rozszerzenie pliku UTW zostało zastąpione rozszerzeniem .WHIRLD w Whirld 4.

Jak otworzyć plik UTW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku UTW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi UTW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem UTW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik UTW

Inne problemy z plikiem UTW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem UTW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami UTW:

  • plik UTW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku UTW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik UTW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik