• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku USM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem USM. Jeżeli chcesz otworzyć plik USM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku USM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
USM Game Video Format N/A

Co to jest plik USM?

Plik wideo używany przez różne gry wideo, często gry konsoli. Podobnie jak pliki wideo Bink (rozszerzenie .BIK) i powszechnie przechowuje filmy wideo, które są odtwarzane w trakcie rozgrywki. Czasami konwertowane na inne formaty wideo przez kolekcjonerów VGM.

Niektóre pliki USM mogą być demultipleksowane za pomocą narzędzia VGMToolbox i przeplatane za pomocą programu usm_deinterleave dołączonego do pakietu utf_tab.

Jak otworzyć plik USM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku USM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi USM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem USM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik USM

Inne problemy z plikiem USM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem USM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami USM:

  • plik USM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku USM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik USM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik