• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku URT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem URT. Jeżeli chcesz otworzyć plik URT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku URT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Utah Run-Length Encoded Bitmap Image Format N/A

Co to jest plik URT?

Plik danych obrazu stworzony przez pakiet narzędzi Raster Toolkit firmy Utah, pakiet graficzny z rodziny Unix. Zapisuje obrazy przy użyciu algorytmu kompresji kodu źródłowego Run (RLE). Służy do przechowywania obrazów w niezależnym formacie, dzięki czemu mogą być manipulowane, a następnie eksportowane do innych formatów graficznych.

Utah Raster Toolkit jest kompilacją kodu źródłowego C i programów. Umożliwia użytkownikom manipulowanie obrazami rastrowymi w sposób, który jest powszechnie wymagany przez aplikacje grafiki komputerowej.

Pliki URT mogą też używać rozszerzenia .RLE.

Jak otworzyć plik URT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku URT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi URT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem URT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik URT

Inne problemy z plikiem URT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem URT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami URT:

  • plik URT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku URT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik URT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik