• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku UPK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem UPK. Jeżeli chcesz otworzyć plik UPK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku UPK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Unreal 3 Game Data Package Format Epic Games

Co to jest plik UPK?

Plik używany przez Unreal Engine 3, darmowy silnik do gier służący do tworzenia popularnych gier takich jak Unreal Tournament 3, Mass Effect, Mirror's Edge i BioShock. Służy jako pojemnik plików zawierający różne typy plików z grami. Mogą zawierać modele 3D, tekstury, mapy, pliki muzyczne, ustawienia gier i inne pliki.

Pliki UPK są używane do ładowania treści na żądanie podczas gry. Mogą być tworzone i edytowane za pomocą narzędzia Unreal Development Kit (UDK).

Jak otworzyć plik UPK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku UPK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi UPK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem UPK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik UPK

Inne problemy z plikiem UPK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem UPK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami UPK:

  • plik UPK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku UPK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik UPK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik