• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku UML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem UML. Jeżeli chcesz otworzyć plik UML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku UML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Visual UML Class Diagram & Model Format N/A

Co to jest plik UML?

Opis modelu obiektu utworzony przy użyciu UML (Unified Modeling Language), standardowego sposobu opisu obiektów w formacie XML. Używany w rozwoju oprogramowania i może zawierać listę elementów i klas powiązanych z obiektem programu.

Pliki UML są zazwyczaj generowane podczas procesu projektowania oprogramowania. Deweloperzy często składają je do wzajemnej weryfikacji i dopracowują je przed wdrożeniem. Po zatwierdzeniu dane UML mogą być używane do automatycznego generowania kodu źródłowego, dzięki czemu programista nie musi ręcznie wpisać kodu.

Eclipse IDE jest popularnym środowiskiem programistycznym obsługującym pliki UML. Mogą być przeglądane w hierarchicznym formacie lub jako wizualny diagram. Edytowanie wizualnego diagramu w programie Eclipse aktualizuje odpowiedni plik UML.

Jak otworzyć plik UML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku UML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi UML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem UML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik UML

Inne problemy z plikiem UML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem UML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami UML:

  • plik UML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku UML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik UML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik