• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku U3D

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem U3D. Jeżeli chcesz otworzyć plik U3D, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku U3D

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Universal 3D Format 3D Industry Forum

Co to jest plik U3D?

Plik 3D CAD zapisany w formacie uniwersalnego pliku 3D. Standaryzowane przez Ecma International jako standard ECMA-363. Zawiera informacje o modelu 3D, w tym kształty, tekstury, oświetlenie, cieniowanie i dane o ruchu. Obsługiwany przez wiele programów graficznych CAD i 3D.

Pierwsza edycja Universal 3D File Format została ujednolicona w grudniu 2004 r. Druga wersja, sierpień 2005 r. Trzecia edycja, czerwiec 2006 r. I czwarta edycja, czerwiec 2007 r.

Jak otworzyć plik U3D?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku U3D jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi U3D z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem U3D którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik U3D

Inne problemy z plikiem U3D

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem U3D nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami U3D:

  • plik U3D którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku U3D z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik U3D nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku U3D
U3D do PCG