• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik TZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
TAR.Z Compressed File Archive N/A

Co to jest plik TZ?

Archiwum Unix Tar zip przy użyciu podstawowego algorytmu kompresji Unixa. Łączy plik archiwum .AR i .ZTAR. Służy do archiwizacji zbiorów plików w systemach Unix.

Zawartość pliku TZ można rozpakować i wyodrębnić w systemie Unix za pomocą następującego polecenia: tar -xzvf [nazwa_pliku].

Jak otworzyć plik TZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TZ

Inne problemy z plikiem TZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TZ:

  • plik TZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik