• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TXZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TXZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik TXZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TXZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
XZ Compressed TAR Archive Format Tukaani

Co to jest plik TXZ?

Archiwum utworzone przy użyciu narzędzi Tar i XZ. Zawiera co najmniej jeden plik archiwizowany przy użyciu Tar, a następnie skompresowany przy użyciu kompresji XZ. Skompresowany przy użyciu wysokiego współczynnika kompresji.

Począwszy od Slackware 13, pliki TXZ są używane do dystrybucji pakietów Slackware Linux. Mogą być otwierane przy użyciu różnych narzędzi do zarządzania pakietami Slackware, w tym pkgtool i installpkg.

Ze względu na wysoki współczynnik kompresji, pliki TXZ są zazwyczaj mniejsze niż pliki .TGZ.

Jak otworzyć plik TXZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TXZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TXZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TXZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TXZ

Inne problemy z plikiem TXZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TXZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TXZ:

  • plik TXZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TXZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TXZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik