• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TTC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TTC. Jeżeli chcesz otworzyć plik TTC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TTC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
TrueType Font Collection N/A

Co to jest plik TTC?

Kolekcja czcionek zapisanych w formacie TrueType (.TTF). Służy do dostarczania wielu czcionek w jednym pliku. Przydatne do łączenia czcionek, które mają wiele wspólnych glifów.

Pliki TTC umożliwiają wielokrotne czcionki udostępnianie zestawów glifów, co zmniejsza całkowitą ilość miejsca na dysku wymaganą przez czcionki. Kolekcje czcionek TrueType są najczęściej używane w językach wschodnioazjatyckich, takich jak japoński i koreański.

Jak otworzyć plik TTC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TTC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TTC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TTC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TTC

Inne problemy z plikiem TTC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TTC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TTC:

  • plik TTC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TTC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TTC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik