• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku TRD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem TRD. Jeżeli chcesz otworzyć plik TRD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku TRD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
TrID Definitions Package Format TrID

Co to jest plik TRD?

Baza danych definicji typu plików używanych przez TrID, narzędzie narzędziowe umożliwiające identyfikację typów plików opartych na ich podpisach binarnych. Zapisano jako osobny plik i można go zaktualizować pobierając nowe wersje biblioteki definicji.

Główny pakiet definicji nosi nazwę "TrIDDefs.TRD" i jest ładowany, gdy aplikacja jest otwarta. Pliki wybrane przez użytkownika są sprawdzane pod kątem definicji w pliku TrIDDefs.TRD w celu określenia typu pliku.

TrID to darmowy program opracowany przez Marco Pontello. Aktualizacje definicji programów i plików można pobrać ze strony głównej Trid.

Jak otworzyć plik TRD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku TRD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi TRD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem TRD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik TRD

Inne problemy z plikiem TRD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem TRD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami TRD:

  • plik TRD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku TRD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik TRD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik